Yükleniyor...

BİYOGRAFİ

İstanbul doğumlu Muhammed Babar, İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Lise eğitiminden hemen sonra başladığı Bursa Uludağ Üniversitesinde, Mobilya ve Dekorasyon bölümünü başarıyla bitirdi. Ardından ikinci üniversite olarak Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. Okul hayatı devam ederken aynı zamanda aile şirketinde çalışmaya başladı.

Böylece ilk iş tecrübesini erken denebilecek yaşlarda edindi. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’da bulunan bir mimarlık firmasında 3 yıl boyunca proje müdürlüğü görevini üstelendi. Bu süre zarfında ekibiyle birlikte 25'in üzerinde A sınıf ve A+ (A Plus) ev, villa, restoran, özel konut, mağaza ve ofis projelerini hayata geçirdi. Daha sonra kendi firmasını kurarak meslek hayatını özgün vizyonuyla sürdürmek istedi.

2019 yılında İstanbul’da MOSSA Mimarlık ve Sanat Ofisi firmasını kurdu. Bu çatı altında çalışmalarında estetik temelde işlevsel ve yenilikçi olmayı kendine ilke edinerek devam etmektedir. Küçük yaşlardan itibaren içinde olduğu iş hayatının tecrübesine dayanarak geleneksel olanın içindeki değişmez güzellikle modern olanın cazibesini bir potada eritmeyi hedeflemektedir. Dolayısıyla yaptığı işlerde “Değişerek devam etmek, devam ederek değişmek” Muhammed Babar için bir misyon olmuştur.


EKİBİMİZ

Mossa Mimarlık Sanat Ofisi Gücünü Takım Çalışmasından Alır.
BİLAL SALMAN
İç Mimar
Funda ALANBAY
İç Mimar
GİZEM KAN
İç Mimar
Sena GÜLSEREN
İç Mimar
YİĞİT ZORLU
İç Mimar
Soner BAYINDIR
Endüstriyel tasarımcı
Yunus GÜLER
İç Mimar
Serkan ADAKUL
İç Mimar
Anıl UYGUN
Saha Sorumlusu

MARKALAR

Referanslarımız

SIK SORULAN SORULAR

İÇ MİMARLIK

1

İç mimarlık nedir? Neleri kapsar?
Öncelikle bir iç mimar nelerden sorumludur, neyle ilgilenir, odak noktası nedir gibi sorulardan başlayalım. İç mimari, bir yapının iç mekanlarındaki yapısal özelliklerinin tasarlanma sürecine denir.

2

Neden bir iç mimarla çalışmalısınız?
Evinize kendi inisiyatif ve kararlarınızı vererek ve farklı usta ve profesyonellerle anlaşarak baştan aşağı bir tadilat yaptırabilirsiniz elbette.
Ancak bu sürecin sizin için çok uzun ve zorlu bir süreç olacağı konusunda emin olabilirsiniz.